Almanacka

 oktober 2020 
401tor
» 18.00-20.00 - Plan 4-5 bokade - IGP träningsgrupp
» 18.30 - Plan 1 - Öppen Agilityträning
» 18.30-20.30 - Plan 3 - Valpkurs Grupp 2
Ragnar, Ragna
2fre
» 18.00-20.00 - Plan 1 - Agilitybanan bokad för träning av Lena Pa
Ludvig, Love
3lör
» 11.00-13.00 - Plan 3 - Unghundskurs
Evald, Osvald
4sön
» Klubben bokad av AfR MT
Frans, Frank
415mån
» 17.00-21.00 - Plan 4 och 5 bokade av A-C Karlsson
» 18.30-20.30 - Plan 1 - Agility Grundkurs
» 18.30-20.30 - Plan 3 - Allmänlydnadskurs
Bror
6tis
» 17.00-18.00 - Plan 1 - Agilitybanan bokad för träning av Patrik
» 17.00-19.00 - Plan 4 och 5 bokade av Träningsgrupp
» 18.00-20.00 - Plan 1 - Agilitybanan bokad för träning av Lena Pa
» 18.30-20.30 - Plan 3 - Valpkurs Grupp 1
Jenny, Jennifer
7ons
» 17.45-18.50 - Plan 4-5 - Skotträning
» 18.30-20.30 - Klubbstugan - Grundkurs - Nose Work steg 1
» 18.45 - Plan 2-5 - Träningstävling Lydnadsklass Start-klass 3
Birgitta, Britta
8tor
» 18.00-20.00 - Plan 4-5 bokade - IGP träningsgrupp
» 18.30 - Plan 1 - Öppen Agilityträning
» 18.30-20.30 - Plan 3 - Valpkurs Grupp 2
Nils
9fre
Ingrid, Inger
10lör
» 11.00-13.00 - Plan 3 - Unghundskurs
Harry, Harriet
11sön
» Officiell Sök Lkl-Ekl
Erling, Jarl
4212mån
» 18.00-19.00 - Plan 1 - Agilitybanan bokad för träning av Patrik
» 19.00-20.30 - Plan 1 Agilitybanan - Allmänlydnadskurs
Valfrid, Manfred
13tis
» 16.00-22.00 - Klubben bokad av TÄS
Berit, Birgit
14ons
» 18.30-20.30 - Klubbstugan - Grundkurs - Nose Work steg 1
» 18.30-20.30 - Plan 3 - Tävlingslydnad Startklasskurs
Stellan
15tor
» 18.00-20.00 - Plan 4-5 bokade - IGP träningsgrupp
» 18.30 - Plan 1 - Öppen Agilityträning
» 18.30-20.30 - Plan 3 - Bruks spårkurs
Hedvig, Hillevi
16fre
Finn
17lör
» 09.00-16.30 - Plan 4 och 5 bokade av Marie Angleby
Antonia, Toini
18sön
» 10.00-13.30 - Bruks spårkurs (ute o spårar)
» KM i Bruks, Lydnad och Rally - Klubben bokad!
Lukas
4319mån
» 17.00-21.00 - Plan 4 och 5 bokade av Anneli Wallgren
» 18.00-20.00 - Agilityplanen (Plan 1) bokad av Johanna Engler
Tore, Tor
20tis
» 17.00-19.00 - Plan 4 och 5 bokade av Träningsgrupp
» 18.00-19.00 - Plan 1 - Agilitybanan bokad för träning av Patrik
» 18.30-20.30 - Plan 3 - Valpkurs Grupp 1
Sibylla
21ons
» 18.30-20.30 - Klubbstugan - Grundkurs - Nose Work steg 1
» 18.30-20.30 - Plan 3 - Tävlingslydnad Startklasskurs
» 18.30-20.30 - Plan 4 - Bruks spårkurs
Ursula, Yrsa
22tor
» 18.30 - Plan 2-5 - Träningstävling Lydnadsklass Start-klass 3
Marika, Marita
23fre
Severin, Sören
24lör
» 08.00-16.30 - BPH (Klubben bokad för kennel) - OBS! SKOTT
 FN-dagen
Evert, Eilert
25sön
» 08.00-16.30 - BPH (Klubben bokad för kennel) - OBS! SKOTT
Inga, Ingalill
4426mån
» 17.00-18.00 - Plan 1 - Agilitybanan bokad för träning av Patrik
Amanda, Rasmus
27tis
» 16.00-22.00 - Klubben bokad av TÄS
Sabina
28ons
» 18.30-20.30 - Klubbstugan - Grundkurs - Nose Work steg 1
» 18.30-20.30 - Plan 3 - Tävlingslydnad Startklasskurs
Simon, Simone
29tor
» 18.00-20.00 - Plan 4-5 bokade - IGP träningsgrupp
» 18.30-20.30 - Plan 3 - Bruks spårkurs
Viola
30fre
Elsa, Isabella
31lör
Alla helgons dag
Edit, Edgar

Dagens datum

lördag
31
oktober
Alla helgons dag
Edit, Edgar

2020
Vecka 44

 

Kalendern fylls på allt eftersom aktiviteter planeras in och i mån av tid
(med reservation för ev. fel eller ändringar)

Planernas nummer är:
Plan 1 - Framför stugan (agilitybanan)

Plan 2 - Grusplanen bakom stugan
Plan 3 - Gräsplanen snett bakom sekretariatet
Plan 4 - Gräsplanen nedre del bakom stegen
Plan 5 - Gräsplanen övre del bakom stegen


När/Om någon dag inte har något inlagt betyder det att samtliga planer är lediga.

Det framgår i kalendern vilka planer som är upptagna med kurs/andra aktiviteter och vilken tid. En appellplan ska i största möjliga mån alltid finnas för egen träning då det är kurser på klubben, men tyvärr går det inte alltid att ordna och de tillfällen det är kurs på samtliga planer kan enkelt ses i kalendern.


OBS!! Förfrågningar och bokning av klubbens planer och klubbstuga ska alltid ske till BHBK Styrelse på mail bhbk(at)bhbk.se