Almanacka

 september 2022 
351tor
» 17.00-21.30 - Plan 2-5 bokade för KM i Lydnad
» 18.30-21.00 - Plan 1 - Öppen agilityträning
Samuel
2fre
» 18.00-21.00 - Plan 4-5 bokade - IGP träningsgrupp
Justus, Justina
3lör
» 11.00- Plan 1 bokad - Temadag med agilitysektorn
Alfhild, Alva
4sön
» 10.00-12.00 - Plan 2 - Valpkurs - Grupp 2
Gisela
365mån
» 10.00-12.00 - Plan 2-3 bokad av träningsgrupp - Irene Kron
» 18.30-20.30 - Plan 3 - Forts Startklass
» 18.30-20.30 - Plan 4 - Unghundskurs Grupp 1
» 18.30-21.00 - Plan 1 (agility) - Banträning - Marilea & Elvelind
Adela, Heidi
6tis
» 10.00-12.00 - Plan 2-3 bokade av träningsgrupp - Barbro Pålsson
» 17.00-20.00 - Plan 4 bokad av träningsgrupp - Rosie G
» 19.00-20.30 - Plan 3 - Rallylydnad banträning
Lilian, Lilly
7ons
» 17.45-18.50 - Plan 4-5 - Skotträning
» 19.00-21.00 - Plan 2 - Valpkurs - Grupp 1
Regina, Roy
8tor
» 18.30-20.30 - Klubbstugan - Grundkurs - Nose Work steg 1
» 18.30-20.30 - Plan 3 - Unghundskurs Grupp 1
» 18.30-21.00 - Plan 1 - Öppen agilityträning
» 19.00-21.00 - Plan 2 - Valpkurs - Grupp 2
Alma, Hulda
9fre
» 18.00-21.00 - Plan 4-5 bokade - IGP träningsgrupp
Anita, Annette
10lör
» Bruksprov Spår LKL
Tord, Turid
11sön
» 08.00-16.30 - BPH - OBS! SKOTT (Hela klubben bokad)
 Val till riksdagen
Dagny, Helny
3712mån
» 10.00-12.00 - Plan 2-3 bokad av träningsgrupp - Irene Kron
» 10.00-12.00 - Plan 4 bokad av träningsgrupp - Barbro Pålsson
» 18.30-20.30 - Plan 2 - Rallylydnad Grundkurs
» 18.30-21.00 - Plan 1 (agility) - Banträning - Marilea & Elvelind
Åsa, Åslög
13tis
» 10.00-12.00 - Plan 2-3 bokade av träningsgrupp - Barbro Pålsson
» 17.00-20.00 - Plan 4 bokad av träningsgrupp - Rosie G
» 18.30-20.30 - Plan 2 - Allmänlydnadskurs - Grupp 1
» 19.00-20.30 - Plan 3 - Rallylydnad banträning
Sture
14ons
» 17.45-18.50 - Plan 4-5 - Skotträning
» 18.30-20.30 - Klubbstugan - Grundkurs - Nose Work steg 1
» 19.00-21.00 - Plan 2 - Valpkurs - Grupp 1
Ida
15tor
» 10.00-12.00 - Plan 2-3 bokad av träningsgrupp - Irene Kron
» 13.30-17.00 - Plan 4-5 bokade av TÄS
» 18.30- 21.00 - Plan 1 - Öppen agilityträning
» 18.30-20.30 - Plan 3 - Unghundskurs Grupp 1
» 19.00-21.00 - Plan 2 - Valpkurs - Grupp 2
Sigrid, Siri
16fre
» 18.00-21.00 - Plan 4-5 bokade - IGP träningsgrupp
Dag, Daga
17lör
» 07.00-18.00 - Lydnadstävling Startklass-3 (Hela klubben bokad)
Hildegard, Magnhild
18sön
» 07.00-18.00 - Lydnadstävling Startklass-3 (Hela klubben bokad)
Orvar
3819mån
» 10.00-12.00 - Plan 2-3 bokad av träningsgrupp - Irene Kron
» 10.00-12.00 - Plan 4 bokad av träningsgrupp - Barbro Pålsson
» 17.00-20.00 - Plan 1 (agility) - Banträning - Marilea & Elvelind
» 18.30-20.30 - Plan 3 - Forts Startklass
Fredrika
20tis
» 10.00-12.00 - Plan 2-3 bokade av träningsgrupp - Barbro Pålsson
» 17.00-20.00 - Plan 4 bokad av träningsgrupp - Rosie G
» 19.00-20.30 - Plan 3 - Rallylydnad banträning
Elise, Lisa
21ons
» 17.45-18.50 - Plan 4-5 - Skotträning
» 18.30-20.30 - Klubbstugan - Grundkurs - Nose Work steg 1
» 19.00-21.00 - Plan 2 - Valpkurs - Grupp 1
Matteus
22tor
» 18.30- 21.00 - Plan 1 - Öppen agilityträning
» 18.30-20.30 - Plan 3 - Unghundskurs Grupp 1
» 18.30-20.30 - Plan 4 - Allmänlydnadskurs - Grupp 1
» 19.00-21.00 - Plan 2 - Valpkurs - Grupp 2
Maurits, Moritz
23fre
» 16.00-18.00 - Plan 2-3 bokade av träningsgrupp - Marie Angleby
» 18.00-21.00 - Plan 4-5 bokade - IGP träningsgrupp
Tekla, Tea
24lör
» Bruksprov Sök EKL, Sök HKL, Sök LKL
Gerhard, Gert
25sön
» 08.00-16.30 - BPH - OBS! SKOTT (Hela klubben bokad)
» 17.00-19.00 - Plan 4 o 5 Bruksgruppen - OBS Skotträning!
Tryggve
3926mån
» 10.00-12.00 - Plan 2-3 bokad av träningsgrupp - Irene Kron
» 10.00-12.00 - Plan 4 bokad av träningsgrupp - Barbro Pålsson
» 17.00-20.00 - Plan 1 (agility) - Banträning - Marilea & Elvelind
» 18.30-20.30 - Plan 2 - Rallylydnad Grundkurs
Enar, Einar
27tis
» 17.00-20.00 - Plan 4 bokad av träningsgrupp - Rosie G
» 19.00-20.30 - Plan 3 - Rallylydnad banträning
Dagmar, Rigmor
28ons
» 17.45-18.50 - Plan 4-5 - Skotträning
» 18.30-20.30 - Klubbstugan - Grundkurs - Nose Work steg 1
» 19.00-21.00 - Plan 2 - Valpkurs - Grupp 1
Lennart, Leonard
29tor
» 18.30- 21.00 - Plan 1 - Öppen agilityträning
» 18.30-20.30 - Plan 3 - Unghundskurs Grupp 1
» 18.30-20.30 - Plan 4 - Allmänlydnadskurs - Grupp 1
» 19.00-21.00 - Plan 2 - Valpkurs - Grupp 2
Mikael, Mikaela
30fre
» 08.00-16.30 - BPH - OBS! SKOTT (Hela klubben bokad)
» 18.00-21.00 - Plan 4-5 bokade - IGP träningsgrupp
Helge

Dagens datum

lördag
3
december
09-00-16.00 - Klubben bokad av RUS/Upplandsdistriktet
Lydia

2022
Vecka 48

 

Kalendern fylls på allt eftersom aktiviteter planeras in och i mån av tid
(med reservation för ev. fel eller ändringar)

Planernas nummer är:
Plan 1 - Framför stugan (agilitybanan)

Plan 2 - Grusplanen bakom stugan
Plan 3 - Gräsplanen snett bakom sekretariatet
Plan 4 - Gräsplanen nedre del bakom stegen
Plan 5 - Gräsplanen övre del bakom stegen


När/Om någon dag inte har något inlagt betyder det att samtliga planer är lediga.

Det framgår i kalendern vilka planer som är upptagna med kurs/andra aktiviteter och vilken tid. En appellplan ska i största möjliga mån alltid finnas för egen träning då det är kurser på klubben, men tyvärr går det inte alltid att ordna och de tillfällen det är kurs på samtliga planer kan enkelt ses i kalendern.

OBS! Bokad plan som inte av någon anledning bokats av får tas i bruk av annan medlem 10 minuter efter bokningstiden om kurs/träningsgrupp inte är på plats.


OBS!! Förfrågningar och bokning av klubbens planer och klubbstuga ska alltid ske till BHBK Styrelse på mail bhbk(at)bhbk.se